Stowarzyszenie AS - Adoptuj zwierzaka

Interwencje

Kochani
Wprawdzie ustawa o ochronie zwierząt nakłada na gminy obowiązek opieki nad wolno żyjącymi kotami , w tym opieki weterynaryjnej ale różnie z tym bywa…
Dlatego w krytycznych sytuacjach decydujemy się na pomóc. Niestety działamy charytatywnie i często zdarza nam się, że zaciągamy długi u weterynarzy. Leczenie, sterylizacje/kastracje i szczepienia kosztują…Dlatego bardzo prosimy  o wsparcie naszych działań. Zawsze staramy się opisywać, na co wydajemy otrzymane pieniążki.
Obecnie mamy pod opieką  10 psów i kilkanaście kotów.  Wszystko zmienia się z dnia na dzień- jedne otrzymują nową szanse i zostają adoptowane a inne poszkodowane przybywają. Mamy wiele telefonów z prośbami o pomoc, zawsze staramy się sprostać ale środki zarówno finansowe jak i lokalowe mocno nas ograniczają 🙁
Dlatego zapraszamy do współpracy chętnych do pomocy oraz prosimy o wpłaty- każda złotówka się liczy !!!

 

02.10.2018

GOŁĄBEK ZOSTAŁ URATOWANY PRZEZ STRAŻ POŻARNĄ I ODWIEZIONY DO WETERYNARZA.NIE WSZYSTKIM UDAŁO SIĘ DOCZEKAĆ POMOCY.SIATKI SĄ ŚMIERTELNYM ZAGROŻENIEM DLA PATKÓW !!!

29.09.2018

29.09 br zgłosiliśmy na SM w Cieszynie problem uwięzionych za siatką gołębi pod wiaduktem na ul. Kolejowej. Trzy dni później zgłosiliśmy interwencje na piśmie. W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy kolejne zgłoszenie. Ptak ma uwięzione skrzydełko w oczku siatki i od dwóch dni walczy o życie. Wykonaliśmy kolejny telefon do SM. okazało się, że sprawa uwięzionych gołębi została przekazana do Miejskiego Zarządu Dróg. Ciekawe ile zwierząt musi zginąć w męczarniach bo taką jest śmierć głodowa aby ktoś wydał odpowiednie decyzje. Treść zgłoszenia do Straży Miejskiej ; Ustroń, 02.10.2018 Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt „AS” Animals Security 43-450 Ustroń Rynek 4 tel 606 911 687 Straż Miejska w Cieszynie Prosimy o podjęcie interwencji w sprawie uwięzionych gołębi pod wiaduktem na ulicy Kolejowej. Gołębie są uwięzione za siatką, która jest rozwieszona nad parkingami znajdującymi się pod nim. Siatka w kilku miejscach jest nieszczelna i tworzą się szpary przez które wlatują ptaki. Niestety przez naciągnięcie siatki powstał labirynt, który uniemożliwia ptakom wyjście. Za siatką przebywają gołębie dorosłe ale też młode osobniki. Nie usunięcie siatki będzie skutkowało śmiercią głodową ptaków. Zwisające martwe ptaki na siatce czy nabite na osłony lamp nie przysparzają miastu dobrej opinii. Zastanawia nas, że idea czystego samochodu może być ważniejsza od prawa do życia. Tym bardziej niezrozumiałe są decyzje ponieważ dotyczą gołębi, które są objęte ochroną gatunkową. Cała ta sytuacja nie miałaby miejsca gdyby przy montażu siatki dokładnie zabezpieczono wszystkie szpary zwłaszcza od strony Bobrówki co skutecznie uniemożliwiłoby wchodzenie gołębi za siatkę. Mieszkańcy Cieszyna, którzy zgłosili do nas tę interwencję informowali nas, że zgłaszali już ten problem Straży Miejskiej w Cieszynie. Problem uwięzionych ptaków był też zgłaszany telefonicznie do Miejskiego Zarządu Dróg ale zostali odesłani do Państwa. Bardzo prosimy o niezwłoczne zajęcie się sprawą. Z poważaniem Alicja Cieślar

 

18.07.2018

Pamiętacie historię małej suni Adelci?
Wiosną pomogliśmy rodzinie, która ma niewiele środków. Najpierw został wykastrowany pies Łatek(w kołnierzu). Mała Adelcia znalazła kochający dom a teraz mama Adelci została wysterylizowana. Udało się to sfinansować z naszych skromnych środków.

1.07.2018

Do Stowarzyszenia „AS” zadzwonił pacjent sanatorium Równica. Zaniepokoił go bezdomny kot, który mieszka w okolicy sanatorium a właściwie na jego schodach. Kotek był w bardzo złym stanie. Okazało się ,że będzie potrzebna operacja oczu. Kot przeszedł dwutygodniowe leczenie. Został też wykastrowany.
Bardzo dziękujemy za zgłoszenie i prosimy – nie bądźmy obojętni zawsze reagujmy.

19.06.2018

Ciężarna kotka zamieszkała w stercie desek na posesji w Ustroniu. Długo nie trzeba było czekać aby rodzinka się powiększyła. Kotka razem z czterema kociakami trafiła pod opiekę Stowarzyszenia. Kotka zostanie wysterylizowana i wypuszczona. Właściciel posesji będzie koteczkę dokarmiał a maluszki szukają domków. Osoby zainteresowane adopcją puchatych kuleczek prosimy o kontakt pod nr tel 606 911 687.
Serdecznie dziękujemy osobie, która sfinansowała sterylizację koteczki.

22.05.2018

Interwencja w sprawie wychudzonego kota na cmentarzu w Lipowcu. Kotka trafiła pod opiekę naszej wolontariuszki.

07.05.2018

Fundacje czy Stowarzyszenia powołuje się aby pomagać zwierzętom bezdomnym ale czasami spotykamy się z takimi sytuacjami, że pomocy potrzebują zwierzęta, które mają właścicieli. Właścicieli z którymi są bardzo emocjonalnie związane. Często takie osoby nie posiadają środków na sterylizację czy kastrację lub leczenie. Rozwiązanie mogłoby się wydawać takie proste, odebrać psa czy kota i przekazać do schroniska. Ale brak pieniędzy czy złe warunki mieszkaniowe nie są podstawą do odebrania psa jeżeli nie dzieje się mu krzywda.

W jednym małym pokoju mieszkało troje dorosłych osób oraz pies, suczka i szczeniaczek.

Szczeniak trafił pod opiekę naszej wolontariuszki i po przebadaniu przez lekarza weterynarii bardzo szybko znalazł dom i kochających ludzi. Dorosły pies został już wykastrowany(w kołnierzu) a sterylizacja czeka jeszcze suczkę. Serdecznie dziękujemy darczyńcom za przekazanie na ten cel 250zł

 

 

02.05.2018

Pod nasza opiekę trafiła mała koteczka. Ona i jej rodzeństwo miała wiele szczęścia, że na jej drodze stanęło tyle dobrych ludzi. Najpierw ich bezdomna kocia mama znalazła opiekę i ciepły kącik w pobliżu sklepu. A gdy urodziły się kociaki to dla trójki, personel sklepu znalazł domy. Ostatni trafił do naszego Stowarzyszenia. Po kilku dniach i dla niego udało się znaleźć dom.

Mama kociąt mogła zostać w dotychczasowym lokum gdzie ma zapewnioną opiekę. Została też wysterylizowana. Na koszt sterylizacji złożył się personel sklepu.

 

 

18.04.2018

W Ustroniu na ul. Tartaczną od jakiegoś czasu zaglądał kot. Zdobył przychylność i regularnie był dokarmiany a w ciężkie zimowe dni miał także udostępniony ciepły kącik. Niestety kot tak intensywnie znaczył teren nie pomijając ścian domów, wycieraczek, że zrobił się bardzo śmierdzący i uciążliwy problem. Jedynym rozwiązaniem była szybka kastracja dzięki której zapewniliśmy kotkowi dalsze i miłe życie na ul. Tartacznej.

 

17.04.2018

Kot od roku pojawiał się w okolicach ul. Otwartej gdzie był regularnie dokarmiany. Z czasem przekonał się, że człowiekowi można zaufać. Gdy do naszego stowarzyszenia zgłosili się ludzie z chęcią adopcji starszego kotka postanowiliśmy szybko działać. Kotek został złapany, wykastrowany i odrobaczony. Gdy doszedł do siebie zamieszkał w swoim domu. Koszt zabiegów weterynaryjnych wyniósł 110 zł.

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij:

Pomagają nam

O nas

Krótko o nas

Jesteśmy grupą osób z okolic Ustronia, Cieszyna, Skoczowa, która od lat pomagała zwierzętom.

W końcu dojrzała w nas myśl założenia własnego stowarzyszenia, stowarzyszenia w którym będziemy się czuli pełnoprawnymi członkami, gdzie będziemy mogli wspólnie podejmować decyzję i za te decyzje być odpowiedzialnym.