Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt "AS" - Animals Security

RAPORT Z INTERWENCJI W POGÓRZU.

RAPORT z interwencji .
W styczniu w okolicach Skoczowa razem z pracownikiem Urzędu Miejskiego, Strażą Miejską oraz Państwową Inspekcją Weterynaryjną przeprowadziliśmy wizję w jednym z gospodarstw.
Na miejscu zastaliśmy kilkanaście dorosłych psów, trzy szczeniaki oraz zwierzęta gospodarskie. Pewne zaniedbania nie wynikały ze złej woli człowieka ale z niemożności ze względu na wiek, z poradzeniem sobie z ogromem pracy oraz z kłopotami finansowymi.
Nasze Stowarzyszenie zobowiązało się do przejęcia szczeniaków, gdy będą już samodzielnie jeść, do sterylizacji suk, które zostaną na gospodarstwie oraz do pomocy i przekazania karmy. W wyniku interwencji 6 psów trafiło do schroniska w Cieszynie , 2 suczki zostały zostawione w domu do czasu wykarmienia szczeniąt. Szczeniaki wykarmione przez matki zostały zabrane do Domu Tymczasowego Stowarzyszenia “AS” , gdzie zostały przebadane przez weterynarza , zaszczepione, odrobaczone i zachipowane a z czasem trafiły do nowych, sprawdzonych domów stałych. Suczki pozostawione w domu zostały przez nas zawiezione do weterynarza , przebadane i wysterylizowane na koszt Stowarzyszenia.Psy ,które trafiły do schroniska tzn. KAJA, NULA, MADI, ŁAPEK, JAMI – zabraliśmy do DT, gdzie są socjalizowane i czekają na zabiegi sterylizacji i adopcję.Kaja i Łapek już zamieszkały w nowych domach . W schronisku pozostał jedynie jeden psiak z interwencji- mały IBIS , który na dzień dzisiejszy nie nadaje się do zamieszkania w DT, gdyż na próby kontaktu reaguje agresywnie.
Dziękujemy pracownikom Urzędu Miejskiego, Straży Miejskiej i Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej w Cieszynie za rozwiązanie problemu z pozostałymi zwierzętami przebywającymi w tym gospodarstwie.

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT „AS”ANIMALS SECURITY
43-450 USTROŃ UL. JANA CHOLEWY 12

Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt "AS" Animals Security - "Koci Kącik"
Pomagajmy psom z regionu cieszyńskiego