Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt "AS" - Animals Security

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI Stowarzyszenia AS za 2019r.

Podsumowanie działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt “AS” za 2019 rok.

PSY:

Do naszych DT przyjęliśmy 90 psów, w tym;
38 psów zabranych ze Schroniska “Azyl”(Gola,Dakar,Zina,Tingo,Sami.Akif,Niko,Saba,Jamiś, Fela, Nuka,Dżeki,Ambra,Żelka,Wika, Moris, Gunia, Binia, Tola,Nula, Madi,Giga, Balto, Bako, Łapka, Kaja,Kubek,Robi, Bordi, Wiki, Leo, Reksia, Czyżyk,Żabcia,Woks, Nabir, Dina) , 2 ze schroniska w Bolesławiu (Luzak,Kosmo)
31 psy przygarnięte z ulicy lub oddane przez ludzi ( Andi,2 szczeniaczki,Kora,Dolar, Jula i Julek, Basket, Figo, Doris i Kacperek, Puppy, Majki, Spajki, Kajtuś ,Bela, Kropek, Rubi i Skaut, Karmel, Bona, Czarek,Ares, Misio, Doris-bis, Diego i Kendi, Saba i Maja, Bari,Tara)
9 psów odebranych interwencyjnie (Foks i 8 z interwencji OTOZ w Milówce)
10 psów po interwencji Pogotowia dla Zwierzat (Frania, Fiodor,Figa, Perełka ,Rols, Rasti, Rafi , Zola, Nela, Aksel )
W/w psom znależliśmy dobre domy, przeprowadzając wnikliwe ankiety i wizyty przedadopcyjne , z wieloma domami adopcyjnymi do dziś jesteśmy w kontakcie. 12 psów obecnie przebywa w naszych Domach Tymczasowych i czeka na adopcję. Prowadzimy nadal Projekt STARUSZKOWO-ŚLEPUTKOWO skierowany na pomoc starym, niechcianym psom . W ramach tego Projektu przyjęliśmy 11-stu “pensjonariuszy” (Gunia, Bordi, Akif, Kubek, Reksia , Nabir, Czyżyk, Żabcia , Aksel , Czarek, Kajtuś ) z czego 5 psów znalazło domy , 6 przebywa pod naszą opieką w Domach Tymczasowych).

KOTY:

Pomogliśmy 182 kotom : Ustroń -139 ,Cieszyn-14, Skoczów -6 , Wisła -16 , Brenna -4, Goleszów -3 . Pomoc dziko żyjącym kotom obejmuje odłowienie, leczenie, szczepienia i sterylizację/kastrację. Gdy trafiają do nas kocie maluchy są dwukrotnie odrobaczane i szczepione. Gdy przebywają dłużej są sterylizowane i kastrowane. Bezdomne dzikie koty, które do nas trafiały były leczone, sterylizowane lub kastrowane. Gdy dochodziły do zdrowia były wypuszczane w miejscu gdzie były łapane. Koty oswojone pozostają w domach tymczasowych do czasu znalezienia im domów na stałe.
W zeszłym roku wyadoptowaliśmy do nowych domów 68 kotów.
Dzikie koty z terenu Ustronia i niektórych rejonów Cieszyna są regularnie dokarmiane i monitorowane przez nasze wolontariuszki.

Interwencje:

  • pomoc w interwencji OTOZ w Milówce skąd odebrano 43 psy i inne zwierzęta , 8 psów trafiło pod naszą opiekę
  • interwencja w Pogórzu w wyniku której odebrano 6 psów , które trafiły do schroniska a następnie 5 z nich pod naszą opiekę i do nowych domów, podjęliśmy się również sterylizacji pozostawionych tam suczek a dwa szczeniaczki zabralismy pod naszą opiekę
  • interwencja w Ustroniu , trzy psy skierowane do schroniska a dwa kucyki w ciężkim stanie trafiły pod naszą opiekę
  • nasi inspektorzy przeprowadzają bardzo wiele interwencji reagując na każde zgłoszenie o nieprawidłowym traktowaniu zwierząt , wskutek tego odebraliśmy wiele psów za zrzeczeniem się właścicieli , w każdym takim przypadku psy trafiały pod naszą opiekę i po socjalizacji -do nowych domów
  • czasem interwencja wymaga po prostu pomocy właścicielom , którzy nie radzą sobie z opieką na zwierzęciem , tak było w Pierścu gdzie suka dostała od nas ocieplaną budę , została wysterylizowana na nasz koszt a jej dzieci skierowane do adopcji .
  • Inne formy naszej działalności ;

    • -spotkania i pogadanki w przedszkolach i szkołach

Wspierają nas

O nas

Krótko o nas

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT „AS”ANIMALS SECURITY
43-450 USTROŃ UL. JANA CHOLEWY 12

Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt "AS" Animals Security - "Koci Kącik"
Pomagajmy psom z regionu cieszyńskiego

tel 606 911 687 ; 507 530 079; 502 242 904; 515 801 605

KRS 0000169673 /NIP5482387921/REGON 072875544
Nr konta:22 8129 0004 2001 0016 0847 0001